LGS KURS çayyolu ümitköy

LGS Hazırlık

Liselere Geçiş Sistemi (LGS), 8.sınıf öğrencilerinin haziran ayında katıldığı, 8.sınıf öğretim programında yer alan kazanımlardan oluşan soruların bulunduğu sözel ve sayısal bölümlerden oluşan bir sınavdır. Bu sınav sonucuna göre öğrenciler Fen liselerine, Anadolu liselerine ve özel okullara burslu olarak yerleşmektedir. Unutmamak gerekir ki iyi bir lise eğitimi, iyi bir gelecek için oldukça önemlidir. Öğrencilerimizin bu nitelikli okullara yerleşebilmesi için güncel öğretim programına hakim, alanında uzman eğitmen kadromuz ile öğrencilerimize rehberlik etmekteyiz. 8 kişilik butik gruplarla, Türkçe, matematik, fen bilimleri ve TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersleri için deneyimli yazar - öğretmen kadromuzla hazırladığımız LGS kursumuzda geç kalmadan yerinizi alın.

Gruplar 8 kişilik olup hem bireysel öğrenmeye önem verilir hem de akran öğrenmesi gerçekleştirilir. Bu özel gruplarda yıllardır merkezi sınavlara öğrenci hazırlayan eğitmenlerimizin tecrübelerinden en üst düzeyde verim alınabilmesi için öğrencilerimizin belirlenmiş kurallara uyması önem arz etmektedir. Bu kurallar arasında derslerimize zamanında ve düzenli katılma, verilen ödevlerin eksiksiz yapma, teknolojik araçların sınırlı – bilinçli kullanımı vardır. Verilen ödevler ve çalışmalar birebir takip edilerek öğrencimize bireysel dönüt verilir.

Düzenli deneme sınavları ile öğrencinin kendi başarı eğrisi belirlenir. Bu başarının artması için yapılabilecek çalışmalar sürekli gözden geçirilir. Türkiye geneli yapılan deneme sınavlarında ise öğrencimizin bütündeki yeri tespit edilir.

Sınırlı kontenjan ile oluşturulan bu özel gruplarımızda yerinizi alın!