YKS KURS çayyolu ümitköy

YKS Hazırlık

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 12.sınıf ve mezun öğrencilerin katıldığı üniversiteye geçiş sınavlarıdır. Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testleri (AYT) olmak üzere iki kademeli bir sınav sistemidir. Açık lisede ve örgün eğitimde 12.sınıfa devam eden ve 12.sınıfı bitiren öğrenciler bu sınavlara girebilmektedirler. YKS için gruplarımız örgün eğitime devam edenler, açık liseye devam edenler ve mezun öğrenciler için ayrı ayrı olup alanlarına göre (sayısal, eşit ağırlık) gruplanmaktadırlar. Deneyimli yazar - öğretmen kadromuz ve dinamik öğretim programımız ile öğrencilerimizin yüksek öğretim kurumları sınavlarına hazırlık sürecinde başarılarının en üst düzeye getirilmesi hedeflenir.

Gruplar 8 kişilik olup hem bireysel öğrenmeye önem verilir hem de akran öğrenmesi gerçekleştirilir. Bu özel gruplarda yıllardır merkezi sınavlara öğrenci hazırlayan eğitmenlerimizin tecrübelerinden en üst düzeyde verim alınabilmesi için öğrencilerimizin belirlenmiş kurallara uyması önem arz etmektedir. Bu kurallar arasında derslerimize zamanında ve düzenli katılma, verilen ödevlerin eksiksiz yapma, teknolojik araçların sınırlı – bilinçli kullanımı vardır. Verilen ödevler ve çalışmalar birebir takip edilerek öğrencimize bireysel dönüt verilir.

Düzenli deneme sınavları ile öğrencinin kendi başarı eğrisi belirlenir. Bu başarının artması için yapılabilecek çalışmalar sürekli gözden geçirilir. Türkiye geneli yapılan deneme sınavlarında ise öğrencimizin bütündeki yeri tespit edilir.

Sınırlı kontenjan ile oluşturulan bu özel gruplarımızda yerinizi alın!