beyin antrenorlugu çayyolu ümitköy
Beyin Eğitimi Nedir?

Düşünme, öğrenme, okuma, hafıza, dikkat ve odaklanma ile ilgili birçok mücadele zayıf bilişsel becerilerden kaynaklanır.

Beyin eğitimi, gelen bilgiyi daha iyi kavraması ve işlemesi için beyindeki sinirsel bağlantıları geliştirerek bilişsel becerileri güçlendirmenin bir yoludur.

Beyin eğitimi, zayıf becerileri hedefleyerek güçlendirmek için eğlenceli ancak yoğun zihinsel egzersiz seansları kullanır. Yaştan bağımsız olarak her danışanın oturumları özelleştirilerek çalışmalar hazırlanır.

Bilişsel Beceriler Nelerdir?

Bilişsel beceriler, beynimizin düşünmek, okumak, öğrenmek, hatırlamak, akıl yürütmek, dikkati odaklamak için kullandığı temel becerilerdir. Bu beceriler yeni bilgilerin işlenmesinde önemli rol oynar. Bu becerilerden birinin zayıflığı önümüze hangi tür bilgi gelirse gelsin bu bilginin kavranması, saklanması ve kullanılmasını etkiler. Bilişsel eğitim ile problem çözme, akıl yürütme, dikkat, yürütücü işlevler, çalışma belleği gibi bilişsel yetenekleri geliştirmeyi hedeflenir.

Bilişsel eğitim çalışmaları, genellikle Alzheimer gibi nörodejeneratif bozuklukları olan kişiler ve genel bilişsel eksiklik yaşayan DEHB’li çocukları hedef alır.

Süreç Nasıl İşler?

Bilimsel olarak kanıtlanmış eğitim programımız beyni kalıcı olarak yeniden yapılandırmamıza öğrenmeyi, okumayı, düşünmeyi daha hızlı ve akıcı hâle getirmenize yardımcı olur. Beyin eğitimi, bilişsel beceriler üzerinde bir kişisel antrenörün kaslarınızı çalıştırdığı şekilde çalıştırmayı hedefler. Programımız, danışanın 4 ay gibi kısa bir sürede gerçek potansiyeline ulaşmasını sağlar.